Apie absolventų apklausas

Koks absolventų apklausų tikslas?

Karjeros stebėsenos apklausos skirtos išsiaiškinti, kaip aukštųjų mokyklų absolventams sekasi įsitvirtinti darbo rinkoje, kiek jie patenkinti baigtomis studijomis, darbu, karjera.

Tavo išsakyta nuomonė Tavo aukštajai mokyklai labai svarbi siekiant gerinti studijų kokybę. O Tau apibendrinti apklausų rezultatai leis pamatyti, kaip sekasi plėtoti karjerą skirtingoms absolventų laidoms, kokios yra įsidarbinimo, atlyginimo, pareigų keitimo, pasitenkinimo savo darbu ir kt. tendencijos.

Kada vyks apklausos?

Kiekviena absolventų laida turės galimybę dalyvauti 4 apklausose:

  • Pirmomis dvejomis apklausomis (6 mėn. ir 12 mėn. po studijų baigimo) siekiama sužinoti, kaip absolventams sekasi įsidarbinti ir adaptuotis darbo rinkoje, baigus aukštąją mokyklą;
  • Trečia apklausa (3 m. po studijų baigimo) siekiama sužinoti, kaip absolventams sekasi įsitvirtinti darbo rinkoje;
  • Ketvirta apklausa (5 m. po studijų baigimo) siekiama sužinoti, kaip absolventams sekasi siekti karjeros.

Kaip vyks apklausos?

Visi absolventai el. paštu gaus laišką, kviečiantį dalyvauti savo aukštosios mokyklos absolventų apklausoje, ir prisijungimo prie standartizuoto elektroninio klausimyno nuorodą. Apklausos bus vykdomos per sistemą Karjera.lt.

Apklausų principai – anonimiškumas ir konfidencialumas, todėl bus naudojami tik apibendrinti duomenys.

Kaip susipažinti su rezultatais?

Karjera.lt rasi visą absolventų karjeros stebėsenos informaciją: ne tik aukštųjų mokyklų absolventų karjeros stebėsenos viešai skelbiamas ataskaitas, bet ir iš valstybės informacinių sistemų, valstybinių ar žinybinių registrų gaunamus objektyvios karjeros stebėsenos duomenis, kuriuos galėsi analizuoti stebėsenos duomenų paieškos ir filtravimo įrankių pagalba.

Ką svarbu padaryti dabar?

Užsiregistruok sistemoje Karjera.lt, jei to dar nepadarei.

Būk aktyvus absolventų karjeros stebėsenos dalyvis!